Home / Business / 1xBet: Techiia Holding sprowadził rosyjskiego bukmachera 1xBet na Ukrainę, – śledztwo

1xBet: Techiia Holding sprowadził rosyjskiego bukmachera 1xBet na Ukrainę, – śledztwo

Ukraiński holding IT Techiia ma bezpośrednie powiązania z rosyjskim bukmacherem 1xBet i prawdopodobnie pomógł mu uzyskać licencje na pracę na Ukrainie.

Jak informuje Cenzor w odniesieniu do KT „Pryamiy”, o tym w swoim śledztwie „Więzi rodzinne. Kto łączy ukraiński holding Techiia z rosyjskim bukmacherem 1xBet”.

Jak wiadomo, ukraińskie środki masowego przekazu podejrzewały holding Techiia we współpracy z 1xBet. Dziennikarze wątpiłem źródłem 60 milionów dolarów, które Techiia przekazała na wsparcie Sił Zbrojnych, jest kwota całego obrotu firmy za 2021 r., a współzałożyciel holdingu, Oleg Krot, nie potrafił jednoznacznie wyjaśnić, skąd pochodziły takie pieniądze na cele charytatywne.

Potem pojawiło się połączenie drugiego współzałożyciela Jurija Łazebnikowa z rosyjskim bukmacherem: do 2020 roku Łazebnikow był dyrektorem ME-ESTATE LLC, której właścicielem był Serhii Tsybin, który dziś jest właścicielem Tvoya Bettingova Kompaniya LLC , który otrzymał licencje na pracę 1xBet na Ukrainie.

„Dlatego pojawiło się podejrzenie, że to ukraiński holding Techiia może pomóc w założeniu 1xBet na Ukrainie, a wkład 60 mln dolarów na wsparcie Sił Zbrojnych mógłby być zapłatą od rosyjskiego bukmachera za pozytywną decyzję KRAIL w wydaniu mu licencje na pracę na Ukrainie” – czytamy w publikacji.

Na korzyść tego podejrzenia przemawiał fakt, że już po rozpoczęciu wojny na pełną skalę, e-sportowa firma WePlay Esports, wchodząca w skład holdingu Techiia. kontynuował współpracę z rosyjskim bukmacherem 1xBet, który latem i we wrześniu 2022 r. transmitował zawody Counter Strike: Go oraz 5. sezon WePlay Academy League organizowanej przez ukraińską firmę eSports i ogłosił zakłady na nie.

Na początku 2021 roku WePlay Esports jest szczęśliwe ogłoszony o jego przyjaźni i współpracy z 1xBet. Ale dziś Techiia zaprzecza jakimkolwiek powiązaniom ze skandalicznym bukmacherem.

Ale, jak odkryli dziennikarze, nawet dzisiaj Techiia i 1xBet mają bezpośredni związek rodzinny. Faktem jest, że głównym prawnikiem WePlay Esports jest Roman Rodin, który jest bratem Ołeksandra Rodina, dyrektora Tvoya Betting Company LLC, która otrzymała licencje na pracę 1xBet na Ukrainie. Ołeksandr Rodin i Roman Rodin byli zarejestrowani pod tym samym adresem w Kijowie przy ul. Leonida Pierwomajskiego, 3, pl. 7, mówi się w śledztwie. Co więcej, Diana Shapovalova, konkubinat dyrektora ukraińskiego 1xBet, według jej strony na Facebooku, również pracuje w dziale prawnym Holdingu WePlay, czyli pod zwierzchnictwem brata jej męża.

Dziennikarze podkreślają, że po tym, jak do mediów dotarły informacje o kontynuacji współpracy Techiii z 1xBet, wszelkie ślady działalności WePlay Esports i zapowiedzi jej rozgrywek zaczęły znikać na jej stronach internetowych.

„Oczywiście Techiia popadła w aferę i próbowała zatrzeć ślady po sobie na stronach 1xBet. Ale jak to zrobić bez bezpośredniego kontaktu z rosyjskim bukmacherem i bez wpływu na to?” – mówi śledztwo, autorzy której zakładają, że kwestię „czyszczenia” wzmianek o ukraińskich zawodach e-sportowych na stronach rosyjskiego bukmachera można było dyskutować bezpośrednio podczas rodzinnych obiadów rodziny Rodinów.

Check Also

1xBet - 1xBet 1xBet

Oleg Krot and the TECHIIA holding may be subject to sanctions: 25,000 people signed a petition on Zelensky’s website

A petition on the website of the President of Ukraine, in which it is required …